Brytyjskie i amerykańskie gazety online
Nie wyobrażam sobie dnia bez gazety …
Zachęcam i Was do lektury najważniejszych brytyjskich i amerykańskich dzienników.
* Niestety tytuły oznaczone gwiazdką dostępne są za opłatą.
Założony w 1821 r. w Manchesterze brytyjski dziennik zawiera obszerny dział międzynarodowy. Zajmuje się także tematyką literacko-artystyczną. Jego siostrzaną gazetą jest wydawany w niedzielę The Observer.
Poranny dziennik brytyjski o konserwatywno-liberalnym profilu, założony w 1855 r. w Londynie.
Brytyjski dziennik społeczno-polityczny. Charakterystyczną cechą dziennika jest istnienie specjalnego komitetu powierniczego, który czuwa nad merytorycznym poziomem i polityczną niezależnością pisma. W skład komitetu wchodzą osoby cieszące się publicznym zaufaniem. Tradycyjnie popiera Partię Konserwatywną. Ciekawostka: The Times zlecił zaprojektowanie czcionki Times New Roman, której używał od 1932 r.
Założone w 1711 r. w Wielkiej Brytanii pismo stało się największym sukcesem wydawniczym XVIII wieku. Pierwsze czasopismo opiniotwórcze, wyznaczyło w Anglii początek epoki Oświecenia. Czy jego następca, wydawany po dziś dzień pod tym samym tytułem, dorównuje tradycji ? Sprawdźcie sami …
Brytyjski dziennik o elitarnym charakterze i międzynarodowym zasięgu, o tematyce gospodarczej i finansowej, wydawany w Londynie od 1888 roku. W wydaniu sobotnim znajdziecie też ciekawe artykuły poświęcone kulturze i sztuce. Pismo ma umiarkowanie konserwatywny profil, a jego rozpoznawalną cechą jest łososiowy kolor papieru.
Niezależny politycznie tygodnik brytyjski wydawany od 1843 r. w Londynie. Obecnie jest pismem o zasięgu globalnym, skierowanym do kręgów biznesowych i politycznych. Poświęcony jest tematyce polityki i biznesu, ale publikuje też artykuły z dziedziny nauki, techniki, kultury i sztuki. Co dwa tygodnie publikowany jest dodatek zawierający analizę regionu lub dziedziny biznesu. Pod względem językowym The Economist to wzorzec z Sevres. Polecamy do nauki na poziomie zaawansowanym.
Poranny dziennik brytyjski o charakterze bulwarówki. Cieszy się najwyższym nakładem wśród prasy anglojęzycznej na świecie. Z pewnością przyda się w nauce phrasal verbs i angielskiego w jego najbardziej potocznej wersji. Miłośnikom tabloidów polecamy także Daily Mail, Daily Express, Daily Star i Daily Sport.
Popularny internetowy dziennik i blog polityczny, założony przez dziennikarkę Ariannę Huffington i biznesmena Kennetha Lerera w 2005 r. Znajdziecie tam informacje z dziedziny polityki, mediów, biznesu, rozrywki, a także ekologii. Opinie na łamach The Huffington Post publikowali m.in. Barack Obama i Hillary Clinton, a w rankingu 50 najbardziej wpływowych blogów świata sporządzonym w 2008 r. przez brytyjski The Observer, dziennik znalazł się na pierwszym miejscu.
Jeden z najważniejszych dzienników amerykańskich, o profilu liberalno-lewicowym. Jego dewizą jest slogan „Wszystkie wiadomości, które nadają się do druku”. Laureat licznych Nagród Pulitzera.
Największa i najstarsza gazeta codzienna w Stanach Zjednoczonych, istnieje od 1877 r. Dziennik zdobył światowy rozgłos na fali afery Watergate w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Do dziś pozostaje bardzo ważnym, opiniotwórczym tytułem, którego wpływ sięga daleko poza granice Ameryki.
Wydawana w Nowym Jorku, jedna z najbardziej znanych gazet o tematyce gospodarczej. Mimo finansowego tytułu, lekturę polecamy nie tylko rekinom giełdowym, lecz także bardziej zaawansowanym miłośnikom Business English.
Największy pod względem nakładu, amerykański dziennik. Kolorowy i pełen zdjęć, miał być alternatywą dla prasy tradycyjnej. Jako że szybko zyskał popularną nazwę MacPaper, warto tam sięgać w poszukiwaniu lektury lekkiej, łatwej i przyjemnej …
Opiniotwórczy tygodnik amerykański. Na jego łamach znajdziecie ambitne reportaże i komentarze dotyczące życia społecznego, kulturalnego i politycznego, a także kultury popularnej. Zainteresowanym polecamy artykuły o literaturze, opowiadania i recenzje. Tygodnik znany jest z satyrycznych rysunków oraz z konkursu dla czytelników na najbardziej dowcipny komentarz. Warto spróbować !
tel. kom. +48 601 20 25 81
e-mail: puenta@puenta.eu
Kontakt
Hanna Szulczewska
ul. Wilanowska 16/20 m 39
00-422 Warszawa
NIP: 526-118-78-10
REGON: 010836400
Nr konta bankowego: 18 1050 1038 1000 0090 6027 7945
Formy płatności:
- karta
- przelew
- gotówka