Brytyjskie i amerykańskie media i materiały online

Po porannej prasówce czas na inne media. O tym, dlaczego warto z nich często korzystać przekonujemy Czytelników w kolejnym tekście na temat skutecznej nauki języków obcych. Tutaj zamieszczamy więcej przydatnych linków.

Sky NewsSkyNews – najnowsze, najważniejsze wiadomości i piękna angielszczyzna prezenterów. Obejrzyj teraz, a potem poczytaj więcej na portalu Sky News.

EuronewsEuronews – informacje z europejskiej perspektywy. Dobry i nietrudny angielski. Polecam zwłaszcza osobom na poziomie jeszcze niezaawansowanym. Jeżeli nie zrozumieliście wszystkiego, doczytajcie tutaj.

BBC_News

BBC News – uznawana za wzór dziennikarskiego profesjonalizmu stacja BBC

BBC One minute world news, czyli wydanie wiadomości BBC dla tych, którzy ciągle się spieszą. Tylko jedna minuta !

BBC Future – bardzo ciekawy portal o projektach przyszłości. Nie zauważyliście ? Przyszłość zaczęła się  wczoraj …

BBC Culture – źródło wspaniałych cultural picks ! Znajdziecie tu materiały o sztuce, literaturze, filmie, książkach czy designie

BBC History – dla miłośników historii

BBC Earth – fantastyczny portal o urodzie świata

bbc-radioRadio BBC – radiowych stacji jest cztery. Blog Jednym Słowem poleca szczególnie:

BBC Radio 3 – odrobinka kultury, czyli angielska „Trójka”, adresowana przede wszystkim do miłośników tzw. kultury wysokiej. Prezentuje muzykę poważną, jazz, muzykę świata. Wszystko z ciekawym komentarzem.

BBC Radio 4 – znajdziecie tu audycje informacyjne, publicystyczne i dokumentalne, a także słuchowiska, a wśród nich lubianą niezmiennie od lat rodzinę The Archers.

CnnZ Ameryki polecamy oczywiście portal CNN.

Zza oceanu głos dochodzi słabiej, pewnie ze względu na odległość 🙂 . Ponieważ trudniej jest o wydania serwisów na żywo (wymagane jest na ogół instalowanie dodatkowych wtyczek), proponujemy materiały wideo lub korzystanie z przyjaznej aplikacji CNN na urządzenia mobilne.

TED-TalksW tym miejscu nie mogę nie polecić portalu TED Talks, który jest wspaniałym źródłem nie tylko do nauki języka, lecz także poznania świata i ludzi. Znajdziecie tu inspirację, wiedzę i rozrywkę. TED czyli Technology, Entertainment and Design to marka serii konferencji naukowych organizowanych przez amerykańską The Sapling Foundation. Może w nich wziąć udział każdy, kto chciałby podzielić się wiedzą, hobby, lub życiowym doświadczeniem. Prezentacje mają swoje uwarunkowania formalne takie jak czas i forma, przez co doskonale dyscyplinują mówców i język, jakim prezenterzy się posługują. Każdy mówca dostaje maksymalnie 18 minut. Celem konferencji jest popularyzacja idei wartych rozpowszechniania – jak głosi motto –  Ideas worth spreading. Wśród znanych uczestników było wielu wybitnych naukowców, polityków, czy przedsiębiorców, jak na przykład Stephen Hawking, Naomi Klein, Bill Gates, Colin Powell czy Richard Dawkin.

tel. kom. +48 601 20 25 81

e-mail: puenta@puenta.eu

Kontakt

Hanna Szulczewska

ul. Wilanowska 16/20 m 39

00-422 Warszawa

NIP: 526-118-78-10

REGON: 010836400

Nr konta bankowego: 18 1050 1038 1000 0090 6027 7945


Formy płatności:

- karta

- przelew

- gotówka

Klienci