Najlepsze książki do angielskiego

Klasyczna Dziesiątka to nasz autorski wybór podręczników i słowników do nauki języka angielskiego, które mimo upływu lat przetrwały próbę czasu. Właściwie każdy z nich jest numerem jeden w swojej klasie. Powiedzieć, który jest lepszy to jak wskazać różnicę między Rolls-Roycem a Bentleyem. Łączy je jakość, przystępność i – co nie bez znaczenia – osobowość Autorów. To książki z charakterem.

nauka_angielskiegoPractical English Usage by Michael Swan (OUP). Absolutny Numer Jeden. Doskonałe, napisane prostym językiem kompendium wiedzy o gramatyce i praktycznym użyciu języka angielskiego. Ilustrowane zrozumiałymi przykładami. Przydatne zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. A Michael Swan to bardzo ciekawa osobowość. Doskonały metodyk o niekonwencjonalnym spojrzeniu. Od lat przekonuje, że w skutecznej nauce języka obcego chodzi o budowanie mostów, a jej największym wrogiem jest dążenie do perfekcjonizmu. Zresztą posłuchajcie sami.

English Grammar in Use by Raymond Murphy (CUP). Najbardziej wyeksploatowana (jeżeli trzymać się motoryzacyjnych porównań) pozycja na półce każdego, kto kiedykolwiek uczył się angielskiego systematycznie i na serio. Gwarantuję, że dzięki niej wiele zrozumiał i zdał niejeden egzamin. Dzięki przejrzystemu wykładowi i żelaznej konsekwencji Autora, książka „pracuje z uczniem” i jest doskonałym przewodnikiem dla samouków. Dostępna także w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Gorąco polecam!

 

How English WorksHow English Works by Michael Swan and Catherine Walters (OUP). Odpowiednik Murphy’ego dla zwolenników tej drugiej marki 🙂 .  Ta książka to angielski dżentelmen sprzed ery globalizacji. Gramatykę ilustrują teksty zaczerpnięte z brytyjskiej prasy, humor rysunkowy rodem z New Yorkera, angielskie i amerykańskie cytaty, które weszły do kanonu. Język i kultura w jednym. A przy tym wciąga jak dobry kryminał.

Serie podręczników Headway i English File (OUP). Obie doczekały się wielu wydań (pod nazwą New Headway i New English File oraz 3rd Edition), a seria English File na niektórych poziomach wzbogacona została o interaktywną platformę Online Skills. Autorzy podręczników potrafili znaleźć wspólny język zarówno z młodszym jak i bardziej dorosłym uczniem, a nauczycielom dali do ręki solidne narzędzie. Te książki to metodyczna doskonałość i prawdziwy samograj.  Popularność zawdzięczają między innymi dobrze dobranym treściom, różnorodności ćwiczeń, zadbaniu o naukę wymowy i praktycznemu podejściu do nauki języka. Kwintesencja anglosaskiego pragmatyzmu.

English in Use seriesSerie English in Use by Michael McCarthy & Felicity O’Dell (CUP). Zainspirowani sukcesem English Grammar in Use, Autorzy w analogiczny sposób prezentują słownictwo (English Vocabulary in Use), kolokacje (English Collocations in Use) oraz idiomy (English Idioms in Use). Kluczem do sukcesu jest logiczny podział obszarów leksykalnych i objaśnienie znaczeń w kontekście. A o tym, jak ważną rolę w nauce słownictwa i frazeologii odgrywa kontekst, poczytajcie więcej na naszym blogu.

Idioms Organizer by Jon Wright (LTP Language). Zbiór idiomów, bez których w angielskim ani rusz. Problem w tym, że zazwyczaj wkuwamy całe ich listy, by potem … w ogóle ich nie używać. Dlaczego tak się dzieje? Może dlatego, że właśnie wkuwamy idiomy bez zrozumienia. Warto pamiętać, że posługując się językiem często używamy przenośni, czyli metafor, a idiom to nic innego jak metafora. Przykłady? Czas to pieniądz. Można go –  tak jak pieniądze – trwonić, marnować, oszczędzać … Życie to podróż. Czasem zdarza nam się wykoleić czy zabrnąć w ślepą uliczkę …  Idioms Organizer objaśnia idiomy przez metaforę, sprawiając, że uczymy się ich intuicyjnie, a przez to zdecydowanie łatwiej i skuteczniej.

MacMillanSłowniki. Mamy ich całe mnóstwo i wybór jest tu rzeczywiście niełatwy. Uczącym się i nauczycielom polecam Learner’s Dictionaries. Tego rodzaju słowniki przekazują znaczenie słów i jednocześnie uczą, jak je poprawnie stosować. Nauczycielom podpowiadają jednoznaczne i czytelne definicje, dzięki czemu pozwalają wyprosić natrętnego gościa – język ojczysty z klasy z językiem obcym. O tym, jak skutecznie uczyć się słownictwa poczytajcie tutaj, a tymczasem do ulubionych proponuję dodać:

Macmillan Dictionary

Oxford Learner’s Dictionary

I obowiązkowo słownik kolokacji

tel. kom. +48 601 20 25 81

e-mail: puenta@puenta.eu

Kontakt

Hanna Szulczewska

ul. Wilanowska 16/20 m 39

00-422 Warszawa

NIP: 526-118-78-10

REGON: 010836400

Nr konta bankowego: 18 1050 1038 1000 0090 6027 7945


Formy płatności:

- karta

- przelew

- gotówka

Klienci