Przydatne linki

Oto kilka miejsc w sieci, które gwarantują dobrej jakości powtórkę i oferują możliwość samodzielnego poszerzenia wiedzy:

Niezawodny portal BBClearningenglish.

BBC-learning-English-logo

Znajdziecie tam kursy angielskiego, przegląd News Review, w którym w ciekawy sposób prezentowany jest język autentycznych wiadomości BBC, czy The Experiment – część poświęconą idiomom, tematom życia codziennego takim jak small talk, czy randka, którą szkoda by było zepsuć przez językową nieporadność.

 

 

Kursy przygotowane są znakomicie z metodycznego punktu widzenia. Podział na poziomy (Lower Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate i Towards Advanced) pozwala na wybór odpowiedniego dla nas stopnia zaawansowania. Każdy kurs zawiera szereg części (Units), z których każda poświęcona jest innemu zagadnieniu gramatycznemu lub językowemu i podzielona jest na 5 sesji (aby otworzyć kolejny Unit, należy kliknąć na przycisk „Open unit selector”). Każda z sesji zawiera materiał w formie tekstu do samodzielnej lektury, filmu lub materiału do słuchania. Towarzyszą jej ćwiczenia sprawdzające (Activities) oraz bardzo przydatne odnośniki „View full grammar reference” oraz „View full vocabulary reference”, z objaśnieniem gramatyki i słownictwa.

Podobne materiały gwarantowanej jakości dostępne są na portalu British Council Learn English.

British council

Przede wszystkim polecam część Skills, w której możecie ćwiczyć rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego, czy umiejętność pisania.

 

W zakładce Grammar and Vocabulary znajdziecie proste wyjaśnienie problemów gramatycznych i ćwiczenia do samodzielnej pracy.

 

Polecam też część Business and Work, a w niej Podcasts for Professionals. Są to nagrania typowych sytuacji biznesowych, dzięki którym można wzmocnić szanse zawodowe, prezentując się z profesjonalnej strony, także językowej.

 

Warto także odwiedzić podstronę Study Break, a w niej strefę video, gry i dowcipy oraz rubrykę How to … , z której dowiecie się, co powiedzieć w typowych, choć językowo nieoczywistych sytuacjach, by nie popełnić gafy …

 

Wszystko podane  jest w prosty i przejrzysty sposób, który zachęca do samodzielnej pracy. A zatem – do dzieła !

 

Hanna Szulczewska

www.puenta.eu

 

tel. kom. +48 601 20 25 81

e-mail: puenta@puenta.eu

Kontakt

Hanna Szulczewska

ul. Wilanowska 16/20 m 39

00-422 Warszawa

NIP: 526-118-78-10

REGON: 010836400

Nr konta bankowego: 18 1050 1038 1000 0090 6027 7945


Formy płatności:

- karta

- przelew

- gotówka

Klienci